ÇESİAD Ankara Bursiyerleri İstanbul Gezisi

ÇESİAD Ankara Bursiyerleri İstanbul Gezisi

ÇESİAD’ın düzenlediği bu renkli ve eğlenceli İstanbul gezisi, Ankara’daki bursiyerleri bekleyen heyecan dolu bir serüven olarak karşımıza çıktı. Sabah erken saatlerde Ankara’dan yola çıktığımızda, içimizde heyecan ve merak dolu bir his vardı. Uzun süredir böyle bir organizasyona katılma fırsatı bulamayan biz bursiyerler, bu gezinin bizlere sunacağı keyifli anları düşünerek yola koyulduk. Yolculuk sırasında mola verdiğimiz tesiste, güzel bir kahvaltı eşliğinde tanışma fırsatı bulduk. Bu sayede, geziye katılan diğer bursiyerlerle kaynaşma ve fikir alışverişinde bulunma imkanı yakaladık. Sıcak sohbetler ve gülümsemeler arasında, birbirimizi daha yakından tanıma şansı elde ettik. Ankara’dan ayrılırken içimizde dolu dolu bir gün geçireceğimize dair heyecan ve beklenti oluşmuştu. Piknik yerine vardığımızda, bizi sıcak karşılamalarıyla büyük bir mutluluk hissettirdiler. Konukseverliklerini ve misafirperverlikleriyle bizi çok etkilediler. İkramlarıyla bizi ağırlayıp, kendilerini tanıtma fırsatı da buldular. Böylelikle, kimlerin düzenlediği bu güzel organizasyonu ve onların özelliklerini daha yakından öğrenme imkanı yakaladık. Ardından çeşitli oyun ve etkinliklerle keyifli vakit geçirdik. Hep birlikte eğlenceli aktivitelere katılarak hem tanışma fırsatı bulduk, hem de moralimiz yüksek tutuldu. Futbol, voleybol ve daha birçok oyun oynayarak hem bedensel hem de zihinsel olarak dinlendik. Yarışmalar düzenleyip, ödüller dağıtarak birbirimizle kaynaştık. Böylece, tanımadığımız insanlarla kısa sürede kaynaşma ve arkadaşlık kurma fırsatı elde ettik. Öğle yemeğini yerken, davul ve zurna eşliğinde halay çekip oyunlar oynadık. Bu neşe dolu anlar, hepimizi birbirimize daha çok yakınlaştırdı. Yemek sırasındaki coşku ve eğlence, çok keyifli bir atmosfer yarattı. Herkes neşe ve sevinç içindeydi, stres ve yorgunluğun yerini tamamen zevk ve haz almıştı. Öğle yemeğinin ardından ise İstanbul yolculuğuna başladık.

İstanbul’da ilk olarak Kız Kulesi’ni ziyaret ettik. Bu tarihi yapının büyüleyici güzelliği karşısında hepimiz adeta büyülendik. Kulede fotoğraflar çekip, panoramik manzaranın keyfini çıkardık. Ardından Galata Kulesi’ne geçtik. Tarihi mekânın büyüleyici atmosferinde, şehri kuşbakışı seyretme fırsatı yakaladık. Ardından, İstiklal Caddesi’nde keyifli yürüyüşler yaptık. Caddebostan Sahili’nde ise deniz, kum ve güneşin keyfini sürdük. Sıcak havanın tadını çıkararak, huzurlu sohbetler eşliğinde güzel vakit geçirdik. En son olarak da Eminönü bölgesini gezdik. Tarihi yapılar, renkli dükkanlar ve canlı sokak lezzetleriyle büyülendik. Bu güzel mekanlarda gezinirken, İstanbul’un kendine özgü büyüsünü hissettik. Gezdiğimiz her yer, bize şehrin eşsiz güzelliklerini sergiledi. İstanbul gezimiz boyunca, hem birbirimizle hem de kentimizle daha iyi kaynaştık. Sahilde otururken, güneşin batışını seyretmek ve sohbetler eşliğinde muhabbetler etmek, bize oldukça keyifli anlar yaşattı. Kaldığımız yer de konforlu ve rahat olduğu için, yorgunluğumuzu atmakta güçlük çekmedik. Ertesi gün ise İstanbul’un en simgesel noktalarını ziyaret ederek, şehrin tarihine ve kültürüne dair daha derin bir anlayış kazandık. Kız Kulesi, Galata Kulesi, İstiklal Caddesi ve Eminönü gibi gezdiğimiz yerlerin hepsi, bize benzersiz deneyimler sundu. Bu gezi sayesinde, Ankara’daki bursiyerler olarak birbirimize daha da yakınlaştık. Ortak deneyimler paylaştık, anılar biriktirdik ve arkadaşlıklarımızı güçlendirdik. ÇESİAD’ın bize bu fırsatı sunması, bizim için çok değerliydi. İstanbul seyahatimizin tüm aşamaları, bizi mutlu ve huzurlu hissettirdi.

ÇESİAD’a bu güzel organizasyonu düzenledikleri için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hem tanışma hem de eğlenceli vakit geçirme fırsatı sunan bu gezi, Ankara’daki bursiyerler için çok özel ve anlamlı bir deneyim oldu.
Piknik alanındaki sıcak karşılama ve misafirperverlik, bizi derinden etkiledi. Düzenlenen oyun ve etkinliklerle hem eğlendik hem de kaynaştık. İstanbul turunda görüp-gezebildiğimiz yerler de şehrin büyülü havasını bize yansıttı. Kaldığımız konforlu mekân ise yorgunluğumuzu atmamızı sağladı. Bu güzel anıları bizlere yaşatan ÇESİAD’a ve emeği geçen herkese en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Böyle anlamlı ve keyifli bir organizasyon için bize bu fırsatı verdikleri için minnettarız.

 

-ÇESİAD Ankara Bursiyerleri-